تبلیغات
Anti Long - یک تیم رویایی
welcome to Anti Long blog
یک تیم رویایی
سه شنبه 27 تیر 1391 ساعت 01:40 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ((:Mahdi | ( نظرات )

به جرات می توان گفت، کامل ترین استقلالِ چند سال اخیر در حال شکل گیری است. بطوری که بین بازیکنان داخل زمین و نیمکت نشین، فاصله ی چندانی وجود ندارد و انواع و اقسام بازیکن، با استعداد های خاص و خلاقیت های فردی در اختیار تیم است که در کنار درایت سرمربی جهت استفاده ی مناسب از این بازیکنان، نوید روزهای خوب برای این تیم را می دهد.

تیم استقلال برای فصل بعد بدون احتساب جواد نکونام و فرهاد مجیدی هم، تیم کاملی به نظر می رسد. که البته با جذب جواد نکونام، یک خط هافبک فوق العاده را برای فصل بعد در اختیار خواهد داشت.

اگر استقلال مانند فصل پیش دچار مصدومیت بازیکنانش نشود، می توان گفت برای تمام سبک های بازیِ مرسوم و هر سیستم، بازیکن دارد و مربی تاکتیکی ای مثل امیر قلعه نویی در طی فصل می تواند به خوبی از این بازیکنان بازی بگیرد و باید بی صبرانه منتظر شروع لیگ و مشتاقانه منتظر اواسط لیگ بود !

می توان به ترکیب ثابت رحمتی، حیدری، منتظری، صادقی، بیک زاده، نکونام، جانوآریو، جباری، توزی، اکبرپور و میداوودی امیدوار بود و بازیکنانی مثل حسینی(گلر)، ساموئل، عمران زاده، برهانی، منوچهری، بائو، حمودی، زندی را بر روی نیمکت دید.

هر ۳ بازیکن خط دفاعی علاوه بر اینکه بازیکنان سرزنی هستند، بازی با پای خوبی نیز دارند که می توانند برای انتقال توپ به فاز حمله موثر باشند; همچنین منتظری، حیدری و جانواریو بازیکنان مطمئنی هستند که می توانند به راحتی توپ را از حالت فشار به فاز حمله منتقل کنند، چیزی مشابه با تیم بارسلونا که حملاتش را با بازیکنان تکنیکی مثل پیکه ، آلوس ، ژاوی آغاز می کند.

وقتی توپ به فاز حمله انتقال پیدا می کند، در نیمه ی حریف با مثلث های زیادی روبه رو می شود که می تواند کار را برای تیم های آماتور ایرانی سخت کند و درواقع این روشی است که می توان از آن طریق، همانند سال های گذشته ی قلعه نویی در استقلال، بازی های پرگلی را از این تیم شاهد بود.

برای مشاهدی بقیه به ادامه مطلب برین

این است استقلال کهکشانی


سیستم ۴-۴-۲ خطی

این سیستم هنگامی موثر است که تیم حریف، بسته بازی می کند و استقلال می تواند با ارسال از جناحین دروازه حریف رو باز کند. همچنین با استفاده از ۱۰ بازیکن از میانه زمین فقط با چینش دفاعی، با ضد حمله های حریف مقابله کند !

این سیستم ۴ تا بازیکن در کناره دارد و بازیکنی که در سمت مخالف حمله قرار دارد، می تواند در هنگام حمله به خط حمله اضافه شود و ۳مهاجم داخل محوطه قرار بگیرند. در حالت کلی این سیستم زمانی موثرتر است که از جناحین به حریف فشار وارد می شود.

 

سیستم ۴-۴-۲ دیاموند

این روش می تواند سیستم امسال استقلال باشد. یقینا با بازیکنانی که این تیم دارد و درایت قلعه نویی در هنگام تعویض و همچنین انتخاب بازیکن برای شروع بازی، می تواند هر حریفی را به زانو در بیاورد و همیشه تعویض های طلایی داشته باشد و برای هر لحظه بازی بتواند یک پلن B رو کند و بازی را از گره در بیاورد.

تصور کنید در سیستم زیر به جای زندی، نکونام قرار بگیرد و روی نیمکت ۲هافبک هجومی مثل زندی و بائو با استعدادهای خاص وجود داشته باشد ! زندی بازیکنی فانتزی و شوت زن ، بائو بازیکنی تکنیکی و پا به توپ و توزی بازیکنی با قدرت بدنی و شم گلزنی بالا که می توانند با تشخیص امیر قلعه نویی و آنالیز تیم حریف درون زمین قرار بگیرند.

نکته ای که می تواند این سیستم را بیش از پیش رویایی کند، آمادگی ساموئل و حضورش در دفاع چپ است .

 

با این سیستم (با فرض اینکه نکونام به استقلال پیوسته) در هر نقطه ی زمین ، یک مثلث فوق العاده میتواند کمک حال تیم باشد. دقیقا مانند تیم ملی پرتغال که با همین روش، بازی های زیبایی را در مسابفات یورو ۲۰۱۲ به نمایش گذاشت ! اولین مثلث در زمین خودی و فاز دفاعی شکل می گیرد !

دفاع

صادقی – منتظری – نکونام

حیدری – نکونام – جانواریو

ساموئل – نکونام – جباری

هافبک

جباری – نکونام – جانواریو

جباری – جانواریو – توزی

حمله

توزی – اکبرپور – میداوودی

این در حالی هست که قطعا در جریان بازی شرایطی پیش خواهد آمد که هافبک های تیم، چند ضلعی هایی تشکیل دهند و با قدرتی که هم در بازیکنان فیکس هافبک هست و هم در بازیکنان نیمکت نشین، کمتر تیمی می تواند پرس کند و به خط هافبک فشار بیاورد. که اگر این اتفاق بیفتد، قطعا پلن B تیم اجرا خواهد شد و با بازی گرفتن از منوچهری و بازی مستقیم و خلاقیت بازیکن ها، می توانند نتیجه را به نفع خود تغیر بدهند.

آنالیز پست به پست و فرد به فرد بازیکنان !

مهدی رحمتی: دروازه بان اصلی تیم ملی ، ستاره محبوب استقلال که در فصل پیش با در نظر نگرفتن چند اشتباهش تاثیر مستقیم در موفقیت های استقلال و قهرمانی جام حذفی داشت ، ستاره بی چون و چرای ۲دیدار تیم ملی در دیدار مقدماتی جام جهانی !
این فصل محمدی را به عنوان رقیب قبول کرد تا به صحبت هایی که درباره اش می شد ، پایان دهد. اما با اتفاقات پیش آمده، محمد محمدی از این تیم جدا شد .

پژمان منتظری: مدافع دوست داشتنی که یکی از ستون های تیم شده و همانطور که عنوان شد، علاوه بر نقش دفاعی، می تواند در حملات تیم خیلی موثر عمل کند .

امیرحسین صادقی : صادقی دفاعی است که شم گلزنی بالایی دارد و روی ارسال های بلند می تواند کمک حال تیم باشد. ولی در فاز دفاعی دچار نوسان زیادی است. با این حال، نسبت به عمران زاده بازیکن سرعتی تری است و می تواند زوج بهتری برای پژمان باشد.

حنیف عمران زاده : او هم مانند صادقی یک مدافع گلزن است و با توجه به عکس های موجود در نت، وزن زیادی کم کرده است و به نظر می رسد نسبت به فصل گذشته خیلی آماده تر است .

مدافعین کناری

علی حمودی : اواخر فصل قبل در کنار خسرو حیدری، به هماهنگی بالایی رسیده بودند. اما تقریبا غیر ممکن است که با حضور پر تعداد هافبک ها، خسرو حیدری را در خط هافبک ببینید که بتوانند در سمت راست تشکیل لاین تشکیل بدهند. حمودی می تواند یک فصل خوب داشته باشد و اگر آماده نشان بدهد، با بودن هافبک های خلاقی در تیم، می تواند از سرعتش به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

خسرو حیدری : زمانی مثلث جانواریو – جباری – حیدری ، هر تیمی را به زانو در می آورد . امسال هم دوباره آن روزها فرا می رسد. و فابیو و خسرو، سمت راست را بعد از مدت ها به خوبی فعال می کنند .

میثم حسینی : دفاع خوش استیلی که در فاز دفاعی حرفی برای گفتن باقی نمیگذارد. ولی مصدومیت گریبان گیرش شد و چند هفته ابتدایی لیگ را از دست داد.

هاشم بیک زاده : بیک زاده بازیکنی غیر قابل پیش بینی است که هیچوقت نمیتوان تعریف درستی از توانایی هایش داشت ! نه در فاز دفاع مثال زدنی است، و نه در فاز حمله از سرعت و تکنیک خوبی برخوردار است.

ساموئل: او اگر آماده باشد، بهترین گزینه برای استفاده در پست تخصصی خودش ، یعنی دفاع چپ است. امیدواریم که قلعه نویی بتواند در این پست از وی بازی بگیرد و سمت چپ تیم را نیز فعال کند.
هافبک ها
زندی : بازیکنی فانتزی و خلاق و نا آماده در فصل قبل! زندی اگر آماده باشد از جمله بازیکنانی است که یک شوت زن تمام عیار است و علاوه بر اینکه میداند چطور با توپ حرکت کند که در شرایط شوتزنی قرار بگیرد، بازیسازی خوبی نیز دارد و شروع ضربات آزاد و ارسال های مثال زدنی دارد.
توزی : توزی بازیکنی است فیزیکی تر از سایر هافبکهای استقلال. سرزن و با شم گلزنی بالا و جنگنده در میانه ی زمین ! توزی در تیم تراکتورسازی بسیاری از گل هایش را با گرفتن توپ از هافبک های تیم حریف و موقعیت سازی به ثمر رساند.
بائو : بائو بازیکنی است که خیلی خوب پا به توپ میشود و سربالا بازی میکند . یک بازیکن خیلی خوب برای ضد حمله و انتقال سریع توپ از حالت دفاع به حمله.
جانواریو : فابیو هم مانند بائو از قدرت پا به توپ خوبی برخوردار هست و بازیسازی خوبی هم دارد و همچنین بازیکنی است که در میانه ی زمین، جنگنده عمل میکند و به پرس خط هافبک حریف مشغول است.

حباری : جباری بازیکنی است که مشابهش در ایران نیست و تمام توانایی های هافبک های دیگر را بصورت تمام و کمال دارا است. از جنگندگی تا قدرت گلزنی و شوت زنی ! قطعا می تواند رهبری تمام عیار در میانه زمین برای سایر ستارگان تیم باشد.

کیانوش رحمتی: رحمتی با مصدومیت طولانی و سن و سالی که دارد، تقریبا میشود مطمئن بود که این فصل را نیمکت نشین خواهد بود و به ندرت برای استقلال به میدان خواهد رفت.

در نتیجه استقلال با هافبکهایی که دارد به همراه سیاوش اکبرپور، قطعا تمام تیمهای لیگ را با پرس شدید خود در نیمه زمین حریف، تحت فشار قرار می دهد و این یکی از تاکتیک های استقلال در این فصل خواهد بود.

مهاجمان

منوچهری: منوچهری امسال مهاجم بلندزن تیم است و می تواند یک مهاجم مکمل برای هر یک از مهاجمین دیگر تیم باشد. با اشتیاقی که از خود بروز داده، می تواند فصل خیلی خوبی به همراه استقلال داشته باشد.

آرش برهانی:آرش برهانی در کارنامه اش سابقه ی آقای گلی با امیر قلعه نویی دارد. در اردوی ترکیه نیز در بازیهای دوستانه گل های خوبی به ثمر رسانده و همیشه نشون داده است که غیر قابل پیش بینی است و همه را شگفت زده خواهد کرد.

سیاوش اکبرپور: بازیکنی است فوق العاده جنگنده و حضورش در زمین علاوه بر کمک به هافبک ها می تواند خط دفاع و هافبک های حریف را اذیت کند . نمیشود از وی به عنوان مهاجم اول تیم توقع داشت، اما یک مکمل فوق العاده به حساب می آید.

میلاد میداوودی : قطعا امسال حقش را از لیگ برتر خواهد گرفت. و یکی از مهاجمان تیم ملی خواهد بود. که همراه با تیم ملی به جام جهانی صعود خواهد کرد. میلاد امسال تمام توانش را گذاشته است که یک فصل خوب داشته باشد و وزنی که کم کرده نشان دهنده ی همین موضوع است. امسال سال میلاد میداوودی خواهد بود . . .

در نهایت می توان گفت که استقلال در این فصل ، نسبت به بازیکنانی که در اختیار دارد، قطعا استفاده ی بیشتری از سیستم ۳-۵-۲ خواهد کرد . ذکر این نکته ضروری است که به دلیل نامشخص بودن حضور فرهاد مجیدی در لیست این فصلِ استقلال، در داخل سیستم های پیشنهادی، این بازیکن را قرار ندادیم. قطعا حضور فرهاد مجیدی کنار میلاد میداوودی خط حمله را نیز مانند خط هافبک، فوق العاده پر قدرت و خطرناک خواهد کرد.همچنین انتقال لقب “کهکشانی” به همراه تمام دردسرهایش، به رقیب دیرینه ی همشهری، اتفاقی بزرگ است که مسلما به نفع تیم خواهد شد.

منبع سه مطلب اخیر:آبیته

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
نویسندگان
نظر سنجی
از کدوم بازیکن استقلال بیشتر خوشتون میاد؟

آخرین اخبار استقلال
جدول لیگ برتر

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :